TrinkwassermonitorNederland

Drinkwaterkwaliteit Evides: alle pompstations

Jaargemiddelden 2025 per pompstation · bron RIVM

Kort: Voor 9 pompstations van Evides staan jaargemiddelden over 2025 in de open data van het RIVM. Evides levert drinkwater in 32 gemeenten.
PompstationNitraat mg/lNatrium mg/lChloride mg/lSulfaat mg/lpH
Baanhoek_ gemengd product OWZ en GWZ8,84147377,9
Berenplaat9,43550467,99
Braakman83543628,02
Haamstede4,23867507,61
Halsteren2,21315277,75
Huijbergen2,31218297,69
Kralingen9,83448468,04
Ossendrecht1,91319697,85
Ouddorp1,93459387,73

— = geen waarde boven de detectiegrens gemeld. Normen: nitraat 50, natrium 150 (jaargemiddelde), chloride 150 (jaargemiddelde), sulfaat 150 mg/l, pH 7,0–9,5.

Gemeenten met drinkwater van Evides

Rotterdam, Dordrecht, Westland, Delft, Hoeksche Waard, Nissewaard, Schiedam, Vlaardingen, Voorne aan Zee, Bergen op Zoom (22,1 % van de oppervlakte), Capelle aan den IJssel, Terneuzen, Goeree-Overflakkee, Middelburg (Z.), Zuidplas (2,7 % van de oppervlakte), Barendrecht, Vlissingen, Goes, Maassluis, Schouwen-Duiveland, Krimpen aan den IJssel (1,4 % van de oppervlakte), Hulst, Tholen (82,5 % van de oppervlakte), Albrandswaard, Sluis, Reimerswaal, Borsele, Woensdrecht, Veere, Midden-Delfland, Kapelle, Noord-Beveland

Toewijzing volgens de kaart van de drinkwaterbedrijven (RIVM Atlas Leefomgeving – Drinkwaterbedrijven (gegevens Vewin, 2024), Public Domain Mark 1.0), als aandeel van het landoppervlak van de gemeente.

Bron

Bron: RIVM – Kwaliteit van drinkwater in Nederland (2012 – heden) (INSPIRE) (Public Domain Mark 1.0): jaargemiddelden per pompstation, gemeten door de drinkwaterbedrijven bij het verlaten van het pompstation. Het RIVM publiceert alleen resultaten boven de detectiegrens; een ontbrekende waarde betekent dus niet dat de stof niet voorkomt en ook niet dat ze is gemeten. Normen: Drinkwaterbesluit, bijlage A. Opgehaald op 2026-10-12.