TrinkwassermonitorNederland

Drinkwaterkwaliteit Vitens: alle pompstations

Jaargemiddelden 2025 per pompstation · bron RIVM

Kort: Voor 87 pompstations van Vitens staan jaargemiddelden over 2025 in de open data van het RIVM. Vitens levert drinkwater in 130 gemeenten.
PompstationNitraat mg/lNatrium mg/lChloride mg/lSulfaat mg/lpH
Amersfoort Berg10,12316,752720,57,615
Amersfoort Hogeweg1,82810,89,54,57,693
Amersfoortseweg4,23311,616,7519,757,872
Archemerberg24,17529,27533,534,257,717
Beerschoten—26,0538,7517,57,833
Bilthoven—11,77821257,706
Boele8,06510,1151314,757,826
Bremerberg—29,54725,57,94
Bunnik—12,27522,75217,909
Buren—28,37540,2597,916
Ceintuurbaan2,96560,85115—7,779
Corle1,75581,84086,257,859
Cothen—12,27513,75—7,947
Culemborg1,7917,1256,75—7,933
De Haere4,42816,6514,2514,57,999
De Meern—10,717,5—7,838
De Muntberg19,416,42515,7534,57,829
Diepenveen3,56573,156131,727—7,794
Dinxperlo3,51520,52513,7535,257,942
Doorn17,119,43133,57,771
Driebergen7,11819,333,2522,757,844
Druten2,1197,43891,550,57,846
Edesebos11,157,8039,75198,014
Eemdijk—137,5—7,801
Eerbeek—8,24313,7547,819
Ellecom8,5811,7512247,827
Engelse Werk1,18330,14627,57,784
Epe2,91524,37515,821,257,902
Espelo(sebroek)1,07860,70836,541,757,99
Fikkersdries—6,69210,48,57,773
Fledite—7,87388,257,873
Goor12,02556,930,2565,57,815
Groenekan1,84819,537,519,757,513
Hammerflier16,5521,92527,2217,699
Harderbroek—7,2236,257,757,936
Harderwijk2,8337,63810157,973
Hasselo8,17530,352546,57,757
Havelterberg12,67427,5620,57121,67,675
Hengelo t Klooster1,1773,9382661,757,907
Heumensoord19,17516,72527,33341,757,767
Hoenderloo7,6210,07312,513,757,931
Hoge Hexel—14,3752562,758,016
Holk—10,98,5—7,793
Hollum1,77517,42525,756,257,848
Kolff3,99876,233,2522,757,835
la Cabine11,8259,4113,513,757,805
Laren4,22323,4528,2514,57,484
Leersum21,31710,15315,228,258,019
Leidsche Rijn—10,759,52,57,74
Linschoten—13,82514,5—7,661
Loosdrecht—14,9814,811,48,035
Manderveen27,0551,37524,8697,937
Nieuwegein—11,36,753,257,981
Nijverdal8,75810,6113,7525,57,788
Noordbergum4,438,3595,1675,757,855
Olde Eibergen9,31566,62332,7569,757,907
Oldeholtpade7,5244,26931,59,757,728
Oosterbeek3,2187,11511,7512,257,833
Pinkenberg8,87,478812,258,152
Putten10,2510,215,75267,676
Rhenen—9,28815,7532,57,862
Rodenmors3,28525,12310,57,685
Schalterberg2,87510,4516,7517,257,947
Schiermonnikoog—14,5521,755,257,89
Sijmons1,43515,552715,57,864
Sint Jansklooster10,33320,17537,516,758,008
Soestduinen5,19311,37519227,995
Spannenburg12,668,87736,25—7,73
Terschelling1,44827,6549,5—7,917
Terwisscha—10,42514,5137,652
Tull en t Waal—11,6758,5—7,933
Twello2,43870,97595,254,757,671
van Heek20,77720,217,536,757,84
Vechterweerd2,76520,329,6227,865
Veenendaal1,31329,97533,9623,757,822
Velddriel4,89581,77727,2526,257,822
Vlieland2,46835,67568,7512,757,744
Vorden—75,91526,259,257,828
Wageningseberg—5,4967,757,884
Weerselo2,659,40844767,766
Weerseloseweg5,1856,42328,2578,257,849
Wierden4,5446,62774,757,816
Witharen10,76818,82822,57,986
Woudenberg1,16310,457,5—7,74
Zeist8,1717,2530,2531,57,907
Zoelen2,24311,12516,614,57,671
Zutphenseweg3,2185,878150—7,706

— = geen waarde boven de detectiegrens gemeld. Normen: nitraat 50, natrium 150 (jaargemiddelde), chloride 150 (jaargemiddelde), sulfaat 150 mg/l, pH 7,0–9,5.

Gemeenten met drinkwater van Vitens

Utrecht, Almere, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Amersfoort, Enschede, Zwolle, Leeuwarden, Ede, Deventer, Hilversum (98,3 % van de oppervlakte), Súdwest-Fryslân, Lelystad, Hengelo (O.), Almelo, Veenendaal, Nieuwegein, Zeist, Stichtse Vecht, Barneveld, Hardenberg, Gooise Meren (1,1 % van de oppervlakte), Doetinchem, Smallingerland, Kampen, Woerden, West Betuwe, Noordoostpolder, De Fryske Marren, Heerenveen, Utrechtse Heuvelrug, Houten, Harderwijk, Zutphen, Overbetuwe, Lingewaard, Soest, Waadhoeke, Nijkerk, Steenwijkerland, Noardeast-Fryslân, Zevenaar, Dronten, De Ronde Venen, Berkelland, Rheden, De Bilt, Tiel, Wijchen, Wageningen, Oude IJsselstreek, Rijssen-Holten, Raalte, Montferland, Meppel, Hellendoorn, Bronckhorst, Berg en Dal, Hof van Twente, Lochem, Twenterand, Epe, IJsselstein, Tytsjerksteradiel, Leusden, Oldenzaal, Renkum, Zaltbommel, Culemborg, Dalfsen, Opsterland, Oost Gelre, Nunspeet, Winterswijk, Ermelo, Achtkarspelen, Buren, Aalten, Dinkelland, Beuningen, Weststellingwerf, Maasdriel, Neder-Betuwe, Ooststellingwerf, Wierden, Voorst, Baarn, Putten, Borne, Duiven, Zeewolde, Oldebroek, Haaksbergen, Elburg, Zwartewaterland, Wijk bij Duurstede, Losser, Bunschoten, Urk, Tubbergen, Brummen, West Maas en Waal, Rhenen, Westerveld (42,2 % van de oppervlakte), Druten, Ommen, Heerde, Dantumadiel, Olst-Wijhe, Staphorst, Heumen, Bunnik, Harlingen, Westervoort, Woudenberg, Lopik, Montfoort, Hattem, Laren (NH.) (1 % van de oppervlakte), Doesburg, Scherpenzeel, Oudewater, Eemnes, Renswoude, Terschelling, Ameland, Rozendaal, Vlieland, Schiermonnikoog

Toewijzing volgens de kaart van de drinkwaterbedrijven (RIVM Atlas Leefomgeving – Drinkwaterbedrijven (gegevens Vewin, 2024), Public Domain Mark 1.0), als aandeel van het landoppervlak van de gemeente.

Bron

Bron: RIVM – Kwaliteit van drinkwater in Nederland (2012 – heden) (INSPIRE) (Public Domain Mark 1.0): jaargemiddelden per pompstation, gemeten door de drinkwaterbedrijven bij het verlaten van het pompstation. Het RIVM publiceert alleen resultaten boven de detectiegrens; een ontbrekende waarde betekent dus niet dat de stof niet voorkomt en ook niet dat ze is gemeten. Normen: Drinkwaterbesluit, bijlage A. Opgehaald op 2026-10-12.